czwartek, 21 lutego 2019
piątek, 12 stycznia 2018 15:01   
NAŁKOWSKA W CZYTELNICZYM KLUBIE

Pierwsze w tym roku spotkanie uczestników Czytelniczego Klubu Książki cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

 

W miniony czwartek jedenastego stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia przy ulicy Leśnej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Czytelniczego Klubu Książki.

Głównym tematem spotkania było życie i twórczość Zofii Nałkowskiej, wybitnej pisarki, publicystki i autorki dramatów. Była fenomenem jedynym nie tyko w literaturze polskiej, ale polskim życiu kulturalnym. Żadna z naszych krajowych sławnych kobiet nie łączyła w sobie tyle najwyższych darów, talentów, urody, tryumfów zaszczytnych stanowisk co Zofia Nałkowska.

 

Dyskusja o pisarce była niezwykle ciekawa, żywiołowa a każdy uczestnik spotkania miał coś ciekawego i twórczego do powiedzenia o jej życiu, bądź twórczości.

 

Omawiano między innymi ważniejsze jej powieści jak „Granica”, „Romans Teresy Hennert”, czy „Medaliony”. Wspomniana została również jej praca w polskim PEN Clubie oraz Głównej Komisji Badań Zbrodni Niemieckich.

 

Ponadto należy zaznaczyć, że obecny na spotkaniu miłośnik przyrody Sławomir Wąsik przekazał na rzecz Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej swoją najnowszą książkę „Ssaki Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych” za co serdecznie dziękujemy.

 

Pierwsze tegoroczne spotkanie Czytelniczego Klubu Książki zakończyła prezentacja nowości wydawniczych. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie CKK, które odbędzie się w lutym a poświęcone będzie Władysławowi Reymontowi i „Chłopom”.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster