niedziela, 16 czerwca 2019
sobota, 12 stycznia 2019 19:40   
BYLIŚMY NA PLANIE NOWEGO FILMU HISTORYCZNEGO

Dwunastego stycznia kamera filmowa zarejestrowała pierwsze ujęcia na potrzeby nowego filmu historycznego, którego reżyserem i scenarzystą jest Jarosław Szczypiór.

 

Zaczynamy kolejną przygodę z pionkowskim filmem historycznym. Towarzyszyliśmy na planie filmowcom, gdy powstawały zdjęcia do filmu „Jarema 1944”, trwaliśmy na planie, gdy powstawały kadry do filmu „Maria”. W sobotę dwunastego stycznia byliśmy, gdy padł pierwszy klaps do kolejnego filmu historycznego.

Rozpoczęły się zdjęcia do kolejnego filmu historycznego, którego reżyserem i scenarzystą jest Jarosław Szczypiór. Wcześniej odpowiadał za realizację „Jarema 1944” oraz „Maria”. Obie produkcje opowiadały o latach wojny i przedstawiały losy pionkowskich bohaterów tamtych czasów: Adasia Guzala i Ignacego Pisarskiego. O czym będzie kolejny film? Na razie reżyser nie chce zdradzać zbyt wielu tajemnic.

- Będzie to kolejna produkcja przedstawiająca nasze miasto i pobliskie okolice w czasach II Wojny Światowej – powiedział nam reżyser Jarosław Szczypiór.

Pierwsze zdjęcia do nowego filmu historycznego realizowane były nad Stawem Górnym. Nakręcono między innymi wyjście niemieckich żandarmów na patrol oraz zatrzymanie i rewizję jednego z mieszkańców Pionek.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster