niedziela, 16 czerwca 2019
środa, 09 stycznia 2019 12:53   
JUŻ W NIEDZIELĘ WIELKI FINAŁ WOŚP

Już w najbliższą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się nasz pionkowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Doskonale rozpoznawalne „Siema!” już wkrótce ponownie zabrzmi w murach lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który nieprzerwanie od dwudziestu siedmiu lat organizowany jest w Miejskim Ośrodku Kultury.

Podczas ubiegłorocznego dwudziestego szóstego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie Miejskiego Ośrodka Kultury zebrano rekordową liczbę pieniędzy. W sumie to ponad dwadzieścia jeden tysięcy złotych – 21 278, 82 zł. A jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Na razie w naszym pionkowskim sztabie WOŚP, na kilka dni przed finałem trwa „przysłowiowe końcowe odliczanie”. Wszystko stara się okiełznać Piotr Pachocki z MOK-u który już od kilku lat odpowiada za przygotowanie, organizację i realizację naszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- W tym roku mamy bardzo dużo ciekawych i atrakcyjnych gadżetów „orkiestrowych”, który przysłał nam centralny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi nam szef pionkowskiego sztabu Piotr Pachocki.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Gramy dla dzieci małych i bez focha.

- W Pionkach zbiórkę pieniędzy zaczynamy już od wczesnych godzin porannych. Sztab w Miejskim Ośrodku Kultury będzie otwarty już od szóstej trzydzieści – mówi nam dalej Piotr Pachocki. Na miasto a także do okolicznych miejscowości wyjdzie dwudziestu pięciu wolontariuszy.

O godzinie szesnastej w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert. Na początek „orkiestrowego” grania wystąpią artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Później na scenie zaprezentuje się doskonale znany już pionkowianom z sylwestrowego koncertu Paweł Mosiołek. Swoją twórczą drogę muzyczną przedstawi również duet, który skrywa się pod dość tajemniczą nazwą Stowarzyszenie Muzyk.com. Na zakończenie wystąpi nasza miejscowa grupa Power Blues.

Około godziny siedemnastej trzydzieści rozpocznie się tradycyjna licytacja. W tym roku jak już wspomnieliśmy przygotowano wiele ciekawych i atrakcyjnych „orkiestrowych” fantów. Ponadto do wylicytowania będzie również własnoręcznie podpisana najnowsza płyta lidera grupy „Ich Troje” Michała Wiśniewskiego. Ponadto do pionkowskiego „orkiestrowego” grania przyłączyły się również Pionkowskie Morsy. Ich „orkiestrowe” morsowanie zaplanowane zostało na godzinę dwunastą – oczywiście w najbliższą niedzielę. Oprócz tego zorganizowana zostanie tradycyjna loteria a także popularne malowanie twarzy.

Jak zapowiada szef pionkowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcji na pewno nie zabraknie. Oczywiście najważniejsze jest, co podkreśla Piotr Pachocki zbiórka pieniędzy dla najmłodszych.

- Gramy dla małych dzieci i bez focha – dodaje na zakończenie Piotr Pachocki z Miejskiego Ośrodka Kultury.

A więc „Siema!”.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster