sobota, 24 sierpnia 2019
czwartek, 08 listopada 2018 13:56   
MIASTO W BARWACH BIAŁO – CZERWONYCH

Wszystko dla godnego uczczenia 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Miasto przybiera biało – czerwone barwy.

 

Narodowe Święto Niepodległości coraz bliżej. W tym roku nabiera szczególnego charakteru. Przypada, bowiem w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i wysiłkiem wielu pokoleń naszych przodków – Polska odzyskała suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z wieloletniej niewoli. W tym roku Narodowe Święto Niepodległości przypada w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W naszym mieście już od wielu miesięcy podejmowane są różne inicjatywy, które wpisują się w to patriotyczne i wyjątkowe wydarzenie. Praktycznie wszystkie instytucje, szkoły i urzędy w Pionkach przygotowują się do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Od kilku dni trwa dekorowanie miasta w barwach biało – czerwonych. Na niektórych urzędach i instytucjach specjalne okolicznościowe banery pojawiły się już kilka miesięcy temu.

Z redakcyjnym aparatem odwiedziliśmy tylko kilka miejsc, które wpisują się w godne uczczenie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster