niedziela, 16 czerwca 2019
czwartek, 11 października 2018 10:42   
MAMY PIENIĄDZE NA ŁAWECZKĘ ORAZ 11 LISTOPADA– NIEPODLEGŁA

Ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych pozyskano na projekty związane z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

„Ławka Niepodległości” oraz działania związane z upamiętnieniem i upowszechnieniem tradycji narodowej wpisują się projekty, na które ze źródeł zewnętrznych pozyskano ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych.

„Ławka Niepodległości” to program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot Wifi.

Projekt "Ławka Niepodległości".

W Pionkach „Ławka Niepodległości” znajdzie swoje miejsce przed historycznym budynkiem „Legionówki”. Na realizację tego zadania pionkowski samorząd ze źródeł zewnętrznych pozyskał trzydzieści tysięcy złotych. Wniosek przygotowany i opracowany został przez Wydział Promocji, Kultury, Turystyki i Aktywności Lokalnej Urzędu Miasta Pionki. Kwota dofinansowania stanowi osiemdziesiąt procent wartości projektu. Projekt związany z „Ławką Niepodległości” powinien zostać zrealizowany do dwudziestego ósmego grudnia tego roku.

Ponadto Wydział Promocji, Kultury, Turystyki i Aktywności Lokalnej wspólnie ze stowarzyszeniem "Pro Impuls" pozyskał kolejne środki na upowszechnienie tradycji narodowej, które wpisują się w upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem jest to kwota w wysokości 22 800 zł na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. „11 listopada – Niepodległa”.

W sumie pionkowski samorząd – Wydział Promocji, Kultury, Turystyki i Aktywności Lokalnej przygotował wnioski, na które pozyskano ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych – 52 800 zł.

Zadanie “Ławka Niepodległości dla samorządów” zostało dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster