wtorek, 19 marca 2019
poniedziałek, 09 lipca 2018 11:58   
MIASTO BUDUJE BASENY I SPLASH PARK

Pionkowski samorząd ogłosił przetarg na budowę basenów zewnętrznych oraz tak zwanego Splash Park nad Stawem Górnym.

 

Rozpoczyna się praktyczna realizacja projektu „Modernizacja infrastruktury nad Stawem Górnym szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno gospodarcze”, na który pionkowski samorząd pozyskał ponad pięć milionów złotych.

Jeszcze w ubiegłym roku w połowie grudnia pionkowski samorząd pozyskał ze źródeł zewnętrznych ponad pięć milionów złotych – 5 370 971, 65 zł z przeznaczeniem na modernizację i rewitalizację przestrzeni nad Stawem Górnym. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli na całkowitą zamianę naszego rekreacyjnego akwenu wodnego.

Na co zostaną przeznaczone tak duże pieniądze? Program zmian jest bardzo obszerny i obejmuje wiele aspektów począwszy od modernizacji istniejących tam budynków aż po zmianę krajobrazu i architektury zielonej.

Głównym elementem jest zupełnie nowy układ wodny. W skład tego zespołu wchodzi zbiornik naturalistyczny, splashpark oraz brodzik dla najmłodszych. I tak zbiornik naturalistyczny to obiekt o charakterze krajobrazowo edukacyjnym o planowanej powierzchni ponad czterystu metrów kwadratowych – 443 m2. Powstaną tam roślinne siedliska wodne wraz z systemem oczyszczania biologicznego, turbinami i filtrami a także system zabawek o funkcji edukacyjnej i poznawczej. Będzie tam między innymi zestaw do zabawy z wodą, gdzie woda kaskadowo przemieszcza się z poziomu wyższego do niższego. W skład tego zestawu wchodzi młyn wodny, pompa ręczna oraz tor z przeszkodami i spirala wodna.

Splash Park o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych – 125 m2 to system urządzeń o przeznaczeniu rekreacyjnym. Znajdziemy tu między innymi komplet dysz „tunel”, „parasol” oraz pompę ręczną.

Kolejny system wodny, czyli brodzik, to miejsce dla naszych najmłodszych o powierzchni nieco ponad stu metrów kwadratowych – 103 m2. Wykonany zostanie z betonu i będzie pokryty płytkami ceramicznymi, które w części użytkowej będą antypoślizgowe.

Obecnie pionkowski samorząd ogłosił postępowanie przetargowe na realizację części zadań związanych z projektem.

- Budowa basenów zewnętrznych z wodnym placem zabaw dla dzieci Splash Park wraz z opracowaniem kompletnego projektu budowlanego w zakresie wszystkich branż – czytamy w aktualnym ogłoszeniu o udzielenie zamówienia publicznego. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w systemie „zaprojektuj i buduj”.

I tak ogłoszony przetarg oprócz opracowania projektu przewiduje budowę między innymi brodzika dla małych dzieci: ok. 80m2, brodzika dla seniora: 60 ok., wodnego placu zabaw (splash park): 450 m2, powierzchnię wodoodpornych wokół placu wodnego: ok 410 m2. Ponadto w ramach inwestycji zamontowane zostaną następujące urządzenia: armatka wodna min. 4 szt., parasol wodny min. 2 szt., dysza tunel min. 4 szt., dysza wodna min. 4 szt., tunel z kręgów – min 1 szt., zamek wodny o pow. 36 m2 1 kpl., Brodzik Seniora: masaże karku, obwodowe i stóp min 1 kpl., leżanka rurowa z masażem dla min. 3 osób, brodzik dla dzieci.

Całość zadania inwestycyjnego uwzględnionego w bieżącym przetargu powinna zostać zrealizowane jeszcze w tym roku i według założeń firma, która wygra przetarg będzie miała czas do końca listopada.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster