poniedziałek, 28 maja 2018
poniedziałek, 11 września 2017 11:12   
SPORTOWE EMOCJE I PRZYJAZNA ATMOSFERA

W sobotę nad Stawem Górnym odbyły się XIV Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych.

 

Ponad stu uczestników wzięło udział w tegorocznych czternastych już Regatach Kajakowych Osób Niepełnosprawnych.

Niezmiennie od wielu lat Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych organizuje Środowiskowy Dom Samopomocy. Niezmiennie od lat głównym celem regat jest popularyzacja turystyki kajakowej, integracja osób niepełnosprawnych z rożnych środowisk społecznych, czy też kajakarstwo, jako forma terapeutyczna oraz.

- Witam wszystkich. Cieszę się, że po raz czternasty możemy się spotkać na Regatach Kajakowych Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy – mówiła do uczestników regat Justyna Sąpór z Środowiskowego Domu Samopomocy.

Aby zmierzyć się z własnymi słabościami i często rożnymi ograniczeniami a także z lekką bryzą Stawu Górnego do naszego miasta przyjechali uczestnicy z: Środowiskowego Domu Samopomocy w Ruskim Brodzie, Środowiskowego Domu Samopomocy Dworek Uroczysko w Łaziskach, Środowiskowego Domu Samopomocy z Lipska, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej, Domu Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Zespołu Szkół Specjalnych z Grójca oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych z Radomia. Oczywiście obecni byli także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszego miasta a także po Stawie Górnym pływali sami organizatorzy, czyli Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej z Pionek.

- Czternaste Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych uważam za otwarte – tę tradycyjną formułkę oznaczającą, że każdy może sięgnąć po swoje wiosło i w towarzystwie opiekunów ruszyć na wodę wypowiedziała Zastępca Burmistrza Jolanta Sarnecka – Buczek.

Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych to nie tylko działania typowo regatowe ściśle związane z naszym akwenem wodnym. To również wiele przedsięwzięć towarzyszących. W tym roku była to między innymi strzelnica sportowa oraz różne gry i konkursy zręcznościowe i sprawnościowe.

Niezmienne pionkowskie regaty wspierane są przez Stowarzyszenie Kajakarzy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Środowisko Lekarskie WOPR, czy też Stowarzyszenie Wolontariatu w Pionkach oraz oczywiście Urząd Miasta i Centrum Aktywności Lokalnej.

Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych w naszym mieście to już wieloletnia tradycja. Tak jak i Środowiskowy Dom Samopomocy na stałe już wrósł w naszą lokalną świadomość tak i regaty organizowane przez nasz ŚDS są integralną częścią miasta.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster