poniedziałek, 25 czerwca 2018
poniedziałek, 07 października 2013 18:07   
„KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA” – WKRÓTCE OTWARCIE

Zakończył się trwający kilka miesięcy remont „Królewskich Źródeł”. Już za kilka dni nastąpi uroczyste otwarcie a ścieżka dydaktyczna ponownie wróci do turystów i miłośników przyrody.

 

Kilka miesięcy trwał remont ścieżki dydaktycznej „Królewskie Źródła”. Przez ten czas dostęp do tego popularnego miejsca turystycznego był zamknięty. Na szczęście już za kilkanaście dni „Królewskie Źródła” ponownie wrócą do turystów. Wiele się jednak zmieni i to nie tylko pod względem infrastruktury.

Przypomnijmy: Całość zadań inwestycyjnych na terenie „Królewskich Źródeł”, które rozpoczęły się w ubiegłym roku od zdemontowania dotychczasowej infrastruktury wykonywana była w ramach projektu: Rozwiązywanie problemów nieukierunkowanego ruchu turystycznego na obszarach Puszczy Kozienickiej. Wartość tego projektu oszacowano na prawie siedemset tysięcy złotych - 694 950, 00 zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 480 250, 00 zł. Wsparcia finansowego udzielił też Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 84 750, 00 zł.

Obecnie jak dowiedziała się nasza redakcja już za kilkanaście dni nastąpi uroczyste otwarcie ścieżki dydaktycznej „Królewskie Źródła” a w kilka dni po tym wydarzeniu to popularne miejsce turystyczne udostępnione zostanie dla wszystkich chętnych.

Uroczystości związane z oddaniem do użytku odtworzonej od nowa infrastruktury turystycznej ścieżki dydaktycznej „Królewskie Źródła” odbędą się w dniu dwudziestego pierwszego października. W kilka dni później – od dwudziestego piątego października „Królewskie Źródła” zostaną udostępnione dla wszystkich chętnych i miłośników przyrody.

Jednocześnie jak zostaliśmy poinformowani na turystów czeka wiele zmian. I to nie tylko pod względem infrastruktury, ale również pod względem organizacyjnym.

I tak przede wszystkim pobyt na terenie „Królewskich Źródeł” będzie możliwy tylko w określonych godzinach a nie tak jak to było do tej pory, że czas ten nie był limitowany. Od pierwszego kwietnia to trzydziestego września będzie można przebywać w godzinach od siódmej do dwudziestej drugiej. A od pierwszego października do trzydziestego pierwszego marca od ósmej do siedemnastej. Cały teren będzie monitorowany za pośrednictwem kamer. Ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła” będzie również ochraniana przez agencję ochrony. Przebywanie grup zorganizowanych będzie możliwe tylko po uzyskaniu pisemnej zgodny Nadleśnictwa. Ponadto obowiązuje zakaz wjazdu na teren obiektu wszelkimi pojazdami mechanicznymi, zaprzęgowymi i rowerami.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster