niedziela, 25 lutego 2018
środa, 11 października 2017 08:12   
ŚWIĘTO SENIORÓW W PIONKACH

Panie i panowie w szykownych strojach wypełnili po brzegi salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

 

Wspomnienia sprzed lat snuły panie Barbara Gaworek, szefowa miejscowego Klubu Seniora Uniwersytetu III Wieku, i Anna Lipska z MOK – u. Opowiadały ze swadą o początkach Dnia Seniora przed dziewiętnastu laty, o determinacji i staraniach o środki na organizację święta.

Potem na scenie zaprezentował się śpiewający zespół z Uniwersytetu III Wieku z Pionek na czele z wymienioną wyżej Barbarą Gaworek. Ucichły oklaski, a do publiczności przemówiła… Hanka Bielicka, a ściślej rzecz biorąc Irena Nalewajko, na co dzień szefowa pionkowskiego Stowarzyszenia Seniorów” Kontrast”, która tym razem wcieliła się w rolę wielkiej, nieżyjącej już, artystki.


Monolog oklaskiwali zatem członkowie klubów seniora (oprócz już wymienionych), o wdzięcznych nazwach – „Sobótka” z Czarnolasu, „Promyk Nadziei” z Pionek, „Półborzanki” z Augustowa, oraz stowarzyszenia „Senior” z Radomia.

Organizatorzy corocznego spotkania przekazali podziękowania władzom powiatu i miasta za wspieranie seniorskich organizacji i kolejnych spotkań. W imieniu starosty Miroslawa Ślifirczyka seniorom za ich aktywność, kultywowanie tradycji i rozwój kultury podziękował rzecznik prasowy Marek Oleszczuk. O roli organizacji seniorskich w rozwoju miasta i regionu mówiła także wiceburmistrz Pionek Jolanta Sarnecka. Przedstawiciele samorządów, również obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Myśliwiec, obiecali dalsze wsparcie dla działalności organizacji zrzeszających osoby w nieco późniejszym, jak podkreślano żartobliwie i z sympatią, wieku młodzieńczym.

Po czym wszyscy, gospodarze i goście, odebrawszy ufundowane przez starostę i burmistrza zasłużone upominki oraz prezenty, ruszyli w tany.

(red) (Starostwo Powiatowe)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster