wtorek, 16 stycznia 2018
czwartek, 14 września 2017 09:27   
KOLEJNA ULICA DO REMONTU

Kolejna ulica zostanie zmodernizowana i przebudowana. Modernizowany trakt drogowy połączy ulicę Piłsudskiego i Kościuszki.

 

Trwa sezon na gruntowne modernizacje pionkowskich ulic. Po planowanym remoncie ulicy Północnej, Sportowej, czy już zakończonej przebudowie ulicy Olgi i Andrzeja Małkowskich kolejny lokalny trakt zostanie przebudowany.

Pionkowski samorząd inwestuje w modernizację ulic. I to zarówno tych znajdujących się w centrum miasta jak też i tych oddalonych od głównych szlaków komunikacyjnych. Obecnie ogłoszone zostało postępowanie przetargowe dotyczące remontu ulicy, która połączy Piłsudskiego i Kościuszki. Przebudowana zostanie, bowiem ulica Sikorskiego.

- Przedmiotem zamówienia jest przedsięwzięcie polegające na "budowie drogi gminnej klasy L - ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Kościuszki w miejscowości Pionki" – czytamy w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Remont obejmie cały odcinek drogi o łącznej długości około dwustu pięćdziesięciu metrów bieżących. Nawierzchnia ulicy ma zostać wykonana z masy bitumicznej a zjazdy i chodniki z kostki brukowej. Ponadto zaplanowano wykonanie oświetlenia oraz odwodnienia a także oznakowania poziomego.

Według dokumentacji inwestycja powinna zakończyć się do piętnastego grudnia tego roku. Z kolei firmy zainteresowane udziałem w tym postępowaniu mają czas do dwudziestego ósmego września na złożenie swoich ofert.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster