wtorek, 16 stycznia 2018
piątek, 08 września 2017 11:20   
BĘDĄ NOWE WIATY

Między innymi na stacji kolejowej PKP Pionki Główne ustawione zostaną nowe wiaty przystankowe.

Jak informuje nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Kolei Państwowych Polskie Linie Kolejowe 21 nowych wiat na 12 stacjach i przystankach w Radomiu i okolicach ustawią PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pasażerowie skorzystają z nich już w połowie września. Będą także nowe wiaty, ławki, oznakowania i gabloty informacyjne. PLK przeznaczyły na to ponad 550 tysięcy złotych.

W połowie września zakończy się montaż 21 nowych wiat na 12 stacjach i przystankach. Pasażerowie będą mieli lepsza obsługę w: Radom Potkanów, Zygmuntów, Tomaszów Mazowiecki, Antoniówka, Jedlnia Kościelna, Jedlnia Letnisko, Pionki, Rajec Poduchowny, Ruda Wielka, Gąsawy Plebańskie i Jastrząb. Nowe przeszklone konstrukcje zapewnią lepszą ochronę przed deszczem i wiatrem. Zastąpią stare i wysłużone wiaty. W niektórych miejscach będą ważnym, nowym dla podróżnych, wyposażeniem peronów.

W naszym mieście nowe wiaty przystankowe ustawione zostaną na stacji kolejowej Pionki Główne.

W ramach poprawy komfortu podróżowania PLK zainstalowały także 20 nowych ławek, 64 koszy i ponad 200 tablic z nazwami stacji, kierunkami jazdy i piktogramów, między innymi na stacjach Przysucha, Wieniawa, Chronów i Wolanów.

Do końca roku planowany jest montaż kolejnych 23 gablot na plakatowe rozkłady jazdy na kolejnych przystankach na terenie Radomia i okolic.

(red) (r.f.)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster