wtorek, 16 stycznia 2018
czwartek, 07 września 2017 10:00   
PIERWSZY DZWONEK W SZKOLE SPECJALNEJ

W Szkole Specjalnej zadzwonił już pierwszy dzwonek. 4 września 2017 roku wspólnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018 we wszystkich typach szkół specjalnych.

 

Pani dyrektor, Agnieszka Stępień przywitała zgromadzonych w świetlicy szkolnej: dzieci, rodziców, grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników szkoły. Szczególnie serdecznie przez całą społeczność przyjęci zostali nowi uczniowie naszej szkoły. W swoim przemówieniu pani dyrektor podkreślała, że nadchodzący rok szkolny będzie pełen zmian, nowych rozwiązań oraz wyzwań, a wszyscy będą musieli nauczyć się funkcjonowania w zreformowanym systemie edukacyjnym.

Zmiany obejmą także naszych uczniów: niektórzy będą kontynuować naukę w dotychczasowych szkołach, inni rozpoczną kolejny etap edukacyjny. Uczniowie z 2 oddziałów będą zdobywać wiedzę w klasach siódmych szkoły podstawowej. Nadal w naszej szkole będą uczyć się uczniowie 2 klas gimnazjum, włączonego do 8-klasowej podstawówki. Najstarsi uczniowie będą się kształcić w Branżowej Szkole Specjalnej I stopnia w zawodzie cukiernik oraz w klasach Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

W dniu dzisiejszym nowy rok szkolny rozpoczęło łącznie 56 uczniów. Pani dyrektor, życzyła wszystkim wytrwałość, wielu sukcesów oraz motywacji do dobrej i owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. Po uroczystym rozpoczęciu, uczniowie spotkali się w klasach na krótkich zebraniach ze swoimi wychowawcami.

Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy również zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Wszystkich zainteresowanych rodziców, którzy niepokoją się o rozwój swojego dziecka zapraszamy do naszej szkoły na konsultację. Szczegółowych informacji udziela koordynator Zespołu, Pani Beata Sobol.

(red) (ZS)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster