sobota, 21 kwietnia 2018
środa, 04 grudnia 2013 11:38   
NAJMŁODSI DLA CZWORONOGÓW

Najmłodsi także pomagają zwierzętom. W Przedszkolu Nr 2 zebrano prawie pięćdziesiąt kilogramów karmy.

 

W dniu trzeciego grudnia z Publicznego Przedszkola Nr 2 przy Alejach Lipowych 24A została odebrana karma dla zwierząt.

- To kolejny raz, gdy z inicjatywy kierownictwa przedszkola prowadzona jest akcja zbiórki żywności na rzecz potrzebujących zwierząt. Postawa dyrekcji oraz rodziców jest godna naśladowania i wszelkich pochwał, gdyż wychowywanie dzieci w duchu wrażliwości i dostrzegania potrzeb innych jest nieocenione. Te dzieci to nasza przyszłość i im więcej dobrych odruchów zaszczepimy teraz, tym lepsze jutro nas czeka – informuje nas prezes Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Monika Glińska.

Dzięki tej akcji przekazano nam:

Karmę mokrą dla psów - 19,24 kg

Karmę suchą dla psów - 22,20 kg

Karmę mokrą dla kotów - 0,93 kg

Makarony - 3,55kg

Ryż - 1kg

Kasza - 1kg

Łącznie Przedszkole Nr 2: 47,92kg produktów

Ponadto przekazano koce, które posłużą do wyściełania legowisk szczeniąt i suczek po zabiegach sterylizacji. Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami serdecznie dziękuje za każdy gest. Jesteśmy dumni z mieszkańców naszego miasta i okolic.

- Tym samym akcja zbiórki "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę, bądź ich Świętym Mikołajem" na dzień 03.12.2013r. zakończyła się wynikiem: 468,82 kilogramów – podsumowuje akcję zbiorki karmy dla zwierząt Monika Glińska.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster